Aktuality

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice 2023

06. 06. 2023

První červnová sobota v Českých Budějovicích patřila Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice, jehož součástí byla také dm rodinná míle a bambini run. Z Náměstí Přemysla Otakara II. v rámci těchto závodů odstartovalo více než 4600 párů nohou.

Zdravotnická záchranná služba JčK na jedenáctém ročníku tohoto klání již tradičně poskytovala zdravotnickou asistenci. Profesionální zdravotní péči pro závodníky zajišťoval jeden lékař a osmnáct záchranářů s pěti sanitními vozidly a vozidlem pro řešení následků mimořádných událostí. Zároveň ZZS JčK posílila provoz Zdravotnického operačního střediska o jednoho operátora.

Zázemí pro práci záchranářů bylo vytvořeno za pomoci vozidla pro řešení následků mimořádných událostí a tří stanů, přímo u cíle závodu na Náměstí Přemysla Otakara II. Trvale zde byl přítomen lékař s týmem záchranářů a jedno sanitní vozidlo. Další čtyři výjezdové skupiny byly rozmístěny na strategických místech podél trati závodu.

Nejlepší běžecké počasí za poslední roky potěšilo na Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice, nejen běžce, ale i záchranáře. Svítilo slunce, ale podvečerní teplota klesla k 18 stupňům. Díky tomu se valné většině běžců dařilo zvládat náročnou trať bez zdravotních obtíží. Záchranáři poskytovali přednemocniční neodkladnou péči šesti sportovcům, přičemž stav tří si vyžádal transport do nemocnice. Další tři závodníci byli zaléčeni na místě a po zlepšení stavu mohli sami odejít.

Přejeme všem sportovcům, pořadatelům i nám zdravotníkům stejně příznivé podmínky pro další ročník půlmaratonu v jihočeské metropoli.