Mapa stránek

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek ZZS JčK 2020

Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje zveřejňuje podle § 8, zákona č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací subjektů veřejného sektoru, toto prohlášení o přístupnosti.

Internetové stránky www.zzsjck.cz provozuje Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje a je i správcem veškerého obsahu.

Záleží nám na tom, aby naše webové stránky byly přístupné co největšímu počtu uživatelů a v nezbytném rozsahu se s nimi mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením. Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje se proto zavázala zpřístupnit svou webovou prezentaci na adrese www.zzsjck.cz v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Proto byla v roce 2020 vytvořena zcela nová uživatelsky přívětivější webová prezentace.

Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami. Některé texty nejsou definovány v relativních jednotkách. Pro zvětšení je potřeba použít systémových nástrojů (nastavení prohlížeče). Kód stránek je vytvořen v souladu s normou HTML 5, pomocí kaskádových stylů CSS a JavaScriptu.

Na našich webových stránkách prezentujeme informace i v podobě dokumentů formátu DOC, DOCX, XLS, XLSX, PDF a JPG , a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme jejich stažení. Formáty DOC a PDF jsou také vhodnější pro tisk. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout např. Acrobat Reader. V některých webových prohlížečích je integrována aplikace, jež slouží k prohlížení výše uvedených formátů dokumentů.

Pro Vaše případné náměty, dotazy či informace o problémech při zobrazovaní těchto stránek je k dispozici e-mailová adresa: web@zzsjck.cz

 

Seznam hodnocených kritérií přístupnosti internetových stránek Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje (26,00 kB)