Mapa stránek

Vozový park

Základem vozového parku Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje jsou v současné době sanitní vozidla Volkswagen Transporter typu T5 s pohonem všech kol a se skříňovou nástavbou systému Strobel. V systému Rendez-vous používá záchranná služba osobní automobily Škoda Yeti, Škoda Karoq a několik záložních vozidel Škoda Octavia. Novinkou ve vozovém parku jsou sanitní vozy VW Amarok s nástavbou Tamlans se zvýšenou průchodností terénem.

Vozový park ZZS JčK

Dále Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje disponuje čtyřmi vozidly Iveco Dailly 4x4 se speciální zástavbou. Tyto vozy jsou určeny pro řešení následků mimořádných událostí. Slouží k dopravě materiálu pro zasahující zdravotnické složky na místě vzniku mimořádné události, k logistické podpoře těchto složek a jako pracoviště pro zdravotnického velitele zásahu.

Veškerá sanitní a speciální vozidla splňují požadavky vyhlášky č. 296/2012 Sb., tedy jsou žluté barvy a opatřeny tzv. battenburskou šachovnicí. Jedná se o vizuální výstražný systém zvyšující bezpečnost sanitních vozidel v silničním provozu.

ZZS JčK používá i 13 vozidel pro provoz dopravní zdravotní služby ve Strakonicích a Písku.