Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje


Archiv 2019

Jižní Čechy hostem v Linci

(datum: 19. 05. 2019 | autor: admin)

Zdravotnická záchranná služba JčK se zúčastnila prezentace jihočeského regionu v hlavním městě spolkové země Horní Rakousy v Linci.

Centrum Lince se v rámci akce „Jižní Čechy hostem v Linci“ proměnilo od čtvrtka 16. do soboty 18. května v jihočeskou vesnici s pestrou ukázkou jihočeské gastronomie, potravinářství, řemesel, tradic, umění, architektury, kultury a turistických možností.

Projekt Südböhmen zu Gast in Linz - Jižní Čechy hostem v Linci, připravila Jihočeská centrála cestovního ruchu společně s Jihočeským krajem a partnery - zahraničním zastoupením agentury CzechTourism ve Vídni, Velvyslanectvím České republiky v Rakousku, agenturou Czech Trade a Linzer City Ring. Cílem projektu bylo ukázat našim jižním sousedům, jak obrovský a atraktivní turistický potenciál mají na dosah ruky, kousek za hranicemi v jižních Čechách.

Jihočeští záchranáři v pátek 17. a sobotu 18. května představili Rakušanům na rušné Landstraße činnost Zdravotnické záchranné služby JčK. Návštěvníci měli možnost si prohlédnout kompletně vybavená sanitní vozidla Amarok a VW T6 a dozvědět se podrobnosti o kvalitě poskytování přednemocniční neodkladné péče u nás a odlišnostech od systému záchranné služby poskytované Hornorakouským Červeným křížem. Milým momentem pro záchranáře bylo osobní poděkování od pána, kterému podle jeho slov posádka ZZS v Českých Budějovicích zachránila život, poté co u něj došlo k selhání životních funkcí v důsledku akutní srdeční příhody.

Souběžně s prezentací jihočeského regionu v ulicích Lince probíhala i jednání na více úrovních mezi zástupci obou regionů. Zástupci ZZS JčK se zúčastnili slavnostního Festaktu u příležitosti 30 let od pádu železné opony a 15 let od vstupu ČR .V pátek proběhlo pracovní jednání se  zástupci hornorakouské  zemské vlády a prezidentem hornorakouského červeného kříže o naplňování mezistátních dohod o přeshraniční spolupráci a konkretizaci ujednání mezi Horním Rakouskem a Jihočeským krajem . Jihočeský kraj a ZZS Jčk  byli zastoupeny ředitelem ZZS JčK MUDr. Markem Slabým a Ing. Renatou Tesaříkovou. Jednání byla přítomna i pracovnice velvyslanectví ČR v Rakousku, vedoucí pracovníci hornorakouského Červeného kříže z okresů sousedících s Jihočeským krajem a zástupce společnosti Notruf 144 z Dolního Rakouska. Součástí jednání byla i podrobná prezentace činností hornorakouského Červeného kříže a prohlídka centrálního operačního střediska v Linci.

Fotogalerie