Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje


Archiv 2017

Záchranáři ZZS JčK se prezentovali na Dni otevřených dveří Letiště České Budějovice

(datum: 03. 07. 2017 | autor: admin)

Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje se zúčastnila 24.6.2017 Dne otevřených dveří Letiště České Budějovice. Hlavní mottem akce byla oslava 80. let od zahájení provozu letiště. ZZS JčK společně s dalšími složkami IZS byla požádána Krajským úřadem o podpoření oslav aktivní účastí.

Podstatnou náplní prezentace zdravotnické záchranné služby byla činnost informační a edukační. Záchranáři představili veřejnosti svou práci a vybavení. Návštěvníci si mohli prohlédnou naše nejnovější sanitní vozidlo vybavené speciálními nosítky Kartsana Power Bravo s nosností až 300 kg a speciální vozidlo pro řešení následků mimořádných událostí. Dětští i dospělí si pod odborným dohledem mohli vyzkoušet resuscitaci pacienta na modelu a zopakovali si zásady první pomoci.

Společně se záchranáři akce zúčastnili i kolegové z Nadačního fondu Kryštůfek. Děti do 15 let si zde mohli zasoutěžit při „Malování s Kryštůfkem“. Posláním nadačního fondu je pomoc dětem, které se ocitnou v péči zdravotnických záchranářů nebo personálu urgentních příjmů nemocnic. Plyšová hračka Kryštůfka záchranáře má v této činnosti klíčovou roli. Pomáhá dětem zraněným a nemocným na palubách sanitních vozů, snižuje jejich úzkost a obavy.

Fotogalerie