Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje


Archiv 2011

(datum: 20. 12. 2011 | autor: Bc. Petra Kafková)


(datum: 05. 12. 2011 | autor: Bc. Petra Kafková)

3.12.2011, České Budějovice – V sobotu proběhla benefiční sportovní akce na podporu Zdravotnické záchranné služby JčK, pořádaná Feel-fit studiem pod záštitou občanského sdružení Pomáháme sportem.

Hlavní iniciátorkou celé akce byla paní Musilová, která chtěla tímto vyjádřit poděkování za rychlý a profesionální zásah ZZS JčK, díky kterému dostala možnost se vrátit po těžké dopravní nehodě zpět do normálního života bez větších následků.


(datum: 06. 11. 2011 | autor: Bc. Petra Kafková)

Záchranáři ZZS JčK se v sobotu 5. listopadu 2011 zúčastnili „Dne otevřených dveří nejen pro motoristy“. Tuto akci pořádal Ústřední Automotoklub a.s. ve spolupráci s Policií ČR, servisem ABA, Autoturistem, Profi-autoškolou, HZS SŽDC, Českou pojišťovnou a.s., Besipem, ACR auto Ford, s motocyklovými závodníky bratry Smržovými a dalšími. Hlavním cílem byla propagace bezpečnosti na silnici.

Návštěvníci areálu ÚAMK v Č. Budějovicích měli možnost si vyzkoušet smyk na kluzné ploše, shlédnout ukázky zásahů hasičů při dopravních nehodách, prohlédnout si kompletně vybavený sanitní vůz ZZS JčK. Pro děti bylo otevřené dětské dopravní hřiště, kde měli k dispozici jízdní kola a helmy. Servis ABA bezplatně prováděl kontrolu vozidel před zimním provozem. K vidění zde bylo i několik historických automobilů.

Fotogalerie


(datum: 25. 10. 2011 | autor: Bc. Petra Kafková)

Dnes 25. října v dopoledních hodinách nacvičovala Výjezdní skupina Jihočeského kraje pro vysoce nebezpečné nákazy (VS VNN) postup při podezření na výskyt nebezpečného infekčního onemocnění dvou osob v ordinaci praktického lékaře. Instruktážně metodické zaměstnání (IMZ) se konalo v areálu ZZS JčK v ordinaci LSPP a na izolační jednotce infekčního odd. Nemocnice Č. Budějovice, a.s.


(datum: 15. 10. 2011 | autor: Bc. Petra Kafková)

14. října v 19:22 hodin obdrželo Krajské zdravotnické operační středisko (KZOS) z tísňové linky 112 první zprávu o dopravní nehodě autobusu u obce Rybník na Českokrumlovsku. Rakouský patrový autobus zde  vjel pod viadukt s nižším profilem, než byla jeho výška. Při nárazu přišel vůz o celou střechu.  Podle prvních informací v něm cestovalo asi 44 lidí, většina cestujících byla zraněna.


(datum: 14. 10. 2011 | autor: Bc. Petra Kafková)

Záchranáři ZZS JčK pomáhali dětem ze Salesiánského střediska v Českých Budějovicích při natáčení výchovně preventivního filmu „Bezpečně na kole“. Tento TV spot natáčel dětský štáb z filmového kroužku při SaSM-DDM (http://www.sasmcb.cz/).
Projekt "Bezpečně na kole" je neziskový a nekomerční projekt, který chce upozornit na důležitost bezpečné jízdy na jízdním kole, bez sluchátek s hudbou v uších a zapnutou cyklistickou helmou. Tyto dva "přestupky" jsou velmi často příčinou dopravních nehod s vážným zraněním. Naše posádka pod vedením dětského režiséra sehrála na místě klíčovou scénu, kdy po střetu dítěte-cyklisty s osobním automobilem  přijíždí posádka záchranné služby. Po základním vyšetření a ošetření zraněného chlapce nakládají do sanitky a odjíždí.
Natáčení proběhlo 14. října odpoledne na křižovatce ve Čtyřech Dvorech v Českých Budějovicích. Trvalo přibližně dvě hodiny a kromě zdravotníků záchranné služby se ho zúčastnili i příslušníci Policie ČR. Spolupráce s dětským filmovým štábem byla pro záchranáře příjemným zpestřením jinak velmi náročného práce.

Fotogalerie


(datum: 03. 10. 2011 | autor: Bc. Petra Kafková)

KZOS JčKDne 3. října 2011 došlo k plánované změně operačního řízení na území bývalého okresu Písek. Oblastní zdravotnické operační středisko dislokované v Písku zaniklo. Řízení provozu výjezdových stanovišť Zdravotnické záchranné služby této oblasti bylo převedeno na Krajské zdravotnické operační středisko JčK, které se nachází v Českých Budějovicích. Krajské operační řízení umožňuje Zdravotnické záchranné službě JčK rychlejší a efektivnější využití všech svých sil a prostředků na území kraje.

 


(datum: 27. 09. 2011 | autor: Bc. Petra Kafková)

Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje pořádala ve dnech 19.-21. září 2011 instruktážně metodické zaměstnání (IMZ) pro složky Integrovaného záchranného systému ČR. IMZ se konalo v lokalitě lomů „Mexiko“ a „Velká Amerika“ u obce Mořina ve středních Čechách.


(datum: 16. 09. 2011 | autor: Bc. Petra Kafková)

Dne 15. září se Zdravotnická záchranná služba JčK, oblastní středisko Prachatice, zúčastnila oslav Světového dne první pomoci, které proběhly v prostoru Zahradní ulice v Prachaticích pod záštitou oblastního spolku Českého červeného kříže. Návštěvníci měli možnost seznámit se s činností a vybavením Zdravotnické záchranné služby, Hasičského záchranného sboru, Městské policie, Jihočeské záchranné brigády kynologů. Dále se dozvěděli něco o ochraně obyvatel, jak se chovat v krizových situacích, možnostech jak pomoci lidem zasaženým mimořádnou událostí, o dobrovolné činnosti ČČK.

ZZS JčK se zde prezentovala plně vybaveným sanitním vozidlem RLP a jedním z vozů pro řešení následků mimořádné události. Na speciální figuríně, napojené na umělou plicní ventilaci, učili zdravotníci přítomné návštěvníky správné provádění nepřímé srdeční masáže a seznamovali je s činností záchranářů během transportu pacienta s ohroženými životními funkcemi.

Fotogalerie


(datum: 08. 09. 2011 | autor: Bc. Petra Kafková)

Ve středu 7. září, při příležitosti desátého výročí svého založení, pořádal Krajský úřad JčK Den otevřených dveří. Na nádvoří budovy KÚ v ulici U zimního stadionu 1952/2  v Českých Budějovicích se prezentovaly jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému. Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje zde umožnila návštěvníkům prohlídku kompletně vybaveného sanitního vozu VW T5 a prezentovali jsme zde také vozidlo pro řešení následků mimořádné události.

Fotogalerie


(datum: 07. 09. 2011 | autor: Bc. Petra Kafková)


Dne 2. září 2011 v dopoledních hodinách se Zdravotnická záchranná služba JčK podílela na taktickém cvičení složek integrovaného záchranného systému pořádaného Hasičským záchranným sborem JčK, územním odborem Strakonice. Za ZZS JčK se cvičení zúčastnila jedna posádka rychlé zdravotnické pomoci z Blatné, vozidlo pro řešení následků mimořádné události z Oblastního střediska Strakonice a zástupci útvaru krizového řízení.


(datum: 10. 08. 2011 | autor: Bc. Petra Kafková)

V areálu Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje proběhla  19.července v 10.00 hodin za účasti a pod záštitou náměstkyně hejtmana JK Mgr. Ivany Stráské,  jihočeská premiéra společného projektu zdravotnických záchranných služeb, Asociace ZZS ČR a společnosti KAPITOL pojišťovací a finanční poradenství, a.s. Cílem projektu „Kryštůfek záchranář dětem“ je potěšit dětské pacienty, kteří se ocitnou v péči záchranářů.


(datum: 10. 08. 2011 | autor: Bc. Petra Kafková)

Dne 21. června 2011 v 10.00 na parkovišti fotbalového stadionu Dynamo proběhlo slavnostní předání čtyř vozidel pro řešení následků mimořádné události. Akce proběhla za účasti hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Jiřího Zimoly .


(datum: 09. 08. 2011 | autor: Bc. Petra Kafková)

Dne 18. května 2011 v dopoledních hodinách se Zdravotnická záchranná služba JčK zúčastnila taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Hněvkovické přehradě v lokalitě obce Purkarec. Námětem cvičení byl požár a následný výbuch na výletní lodi nacházející se uprostřed přehrady s desti pasažéry na palubě.

Cílem tohoto cvičení bylo prověřit zásady řízení a schopnost velitelů a vedoucích složek IZS spolupracovat při společném zásahu. Ověřit činnost složek IZS při likvidaci požáru na vodní hladině a v neposlední řadě vyzkoušet evakuaci, záchranu a ošetření většího množství popálených, vyčerpaných a podchlazených osob. Za Zdravotnickou záchrannou službu JčK se cvičení zúčastnily dvě posádky ÚS České Budějovice a zástupci útvaru krizového řízení.

Fotogalerie